Zapraszamy do nowego wydania Weekendowej Lektury. W obliczu napaści Rosji na Ukrainę większość publikowanych w tym tygodniu informacji na temat bezpieczeństwa dotyczyła tego właśnie tematu, ale znaleźliśmy trochę także z innych obszarów.
W dzisiejszym wydaniu szczególnie polecamy w części fabularnej kilkuodcinkową analizę treści wewnętrznych czatów grupy Conti, które wyciekły w tym tygodniu (pkt 11).… Czytaj dalej
The post Weekendowa Lektura: odcinek 457 [2022-03-05]. Bierzcie i czytajcie first appeared on Zaufana Trzecia Strona.
To, że SIEM zbiera i pomaga analizować logi, bez wątpienia wiecie. My chcemy wam pokazać, że SIEM może pomagać w wielu różnych sytuacjach – nie tylko w dziale bezpieczeństwa, ale równie dobrze poza nim. Zebraliśmy 15 takich przykładów.
Chcę was zaprosić na spotkanie, na którym pokażę i opowiem kilka ciekawych przypadków.… Czytaj dalej
The post 15 nieoczywistych scenariuszy, w których SIEM ratuje skórę IT SEC first appeared on Zaufana Trzecia Strona.
W sytuacji trwającej tuż obok wojny wiele osób nie chce poprzestać na okazaniu symbolicznego wsparcia i szuka sposobu na realną pomoc Ukrainie. Podpowiadamy, jak nie pogubić się w gąszczu informacji i odróżnić wiarygodne zbiórki od tych założonych przez oszustów.
To, że wyłudzacze nie przepuszczą żadnej okazji, by zarobić na kluczowych w danym momencie wydarzeniach, obserwujemy od lat.… Czytaj dalej
The post Podstawy Bezpieczeństwa: Jak sprawdzać wiarygodność zbiórek na rzecz Ukrainy first appeared on Zaufana Trzecia Strona.
Wiem, że to niepopularna opinia, ale działając na własną rękę (lub ze znajomymi), możecie narobić więcej szkód, niż pożytku – i to nie tylko sobie. Emocje i potrzebę robienia czegoś sensownego dobrze rozumiem, ale niech to będzie faktycznie sensowne.
Od momentu napadu przez Rosję na niepodległą Ukrainę w sieci pojawia się coraz więcej pomysłów na to, jak zwykli internauci, często nawet bez umiejętności technicznych, mogą przyłączyć się do konfliktu w sferze cyber.… Czytaj dalej
The post Dlaczego nie powinniście hakować ani DDoS-ować rosyjskiej infrastruktury IT first appeared on Zaufana Trzecia Strona.
W sieci pojawiło się kilka plotek o atakach na użytkowników Signala, prowadzonych przez Rosję. Znalazły one nawet swoje odzwierciedlenie w komunikacie rozesłanym do polskich VIP-ów. Na czym miał polegać atak i co warto w związku z tym zrobić?
Wczoraj Radio ZET opublikowało artykuł pod tytułem „Resort ostrzega najważniejsze osoby w państwie przed korzystaniem ze znanego komunikatora„.… Czytaj dalej
The post Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega użytkowników Signala. Wyjaśniamy, o co chodzi first appeared on Zaufana Trzecia Strona.
Italiano, 2022/06/09 - 11:39:42
Dzien dobry, to włoski numer. Pracowalem w Itallii prawie 10 lat.